Suurjäätmed

Remondi, koristuse või uue mööbli soetamise järel viiakse kodudest ning kontoritest prügikastide juurde tugitoole, kappe ning muud mittevajalikke suuremõõtmelisi jäätmeid ja unustatakse tellida nende äravedu. Tallinna Jäätmekeskus tuletab meelde, et suurjäätmete äravedu tuleb tellida 7 päeva jooksul peale nende väljapanemist.

Soovitame mitte ladustada suurjäätmeid trepikodadesse, keldritesse ja rõdudele vaid viia need välja ja tellida koheselt nende äravedu. Selliselt on võimalik hajutada ja ka säästa kulusid prügiveole kuna üldjuhul suure multilift konteineriga jäätmete veol lisandub konteineri paigaldustasu. Lisaks kaasneb täiendav ajakulu,  näiteks tellides nädalavahetuseks suurjäätmete äraveoks multilift konteineri, peate teist korda suurjäätmetega tegelema (esimene kord korterist keldrisse ja teine kord keldrist õue mahutite juurde).

Suurjäätmed tekkivad ka äriklientidel ja asutustel nt kontorimööbel, vaibad, kardinad jne.

Üleliigsest  prügist vabanemiseks  pakume korteriühistutele, eramajapidamistele kui ka ettevõtetele võimalust suurjäätmete äravedu Põhja- Tallinna, Haabersti, Mustamäe, Pirita, Lasnamäe, Nõmme ja Kristiine  piirkonnas. Teenuse tellimisel on vaja hinnata visuaalselt jäätmekogus kuupmeetrites või anda teada, mida te soovite üle anda nt madrats, tugitool jne. Tellimusi saab vormistada e-posti teel   info@prugi.ee. Hinnakirja leiate meie kodulehelt www.prugi.ee. Küsimuste korral helistada 6164 000.

Jõulukuuski on võimalik ka üle anda tekkekohal kinnistupõhiselt tellides eraldi  jõulukuuskede  äraveo teenuse. Tellimusi saab vormistada e-posti teel   info@prugi.ee.

Suurjäätmetena ei käsitleta ehitusjäätmeid, suuremõõtmelisi probleemtooteid, nagu autoromud, elektri- ja elektroonikaseadmeid või nende jäätmeid (sealhulgas pesumasinad, telerid, külmkapid, elektripliidid) ja muid tootjavastutusega hõlmatud jäätmeid.

Elanikkonnal on võimalik suurjäätmeid iseseisvalt üle anda jäätmejaamadesse. Mööbel, mis on kasutuskõlblik, võetakse jäätmejaamas vastu tasuta. Kasutuskõlbmatu mööbli eest tuleb tasuda vastavalt jäätmejaama hinnakirjale.  Jäätmejaamades on võimalik lisaks suurjäätmetele tasuta üle anda ka olmeelektroonikat (külmkappe, pesumasinaid, telereid jms). Täpsemalt äraandmise võimalustest ja jäätmejaamade asukohtadest saate infot meie veebilehelt „JÄÄTME ABC“ (Tallinna jäätmejaamad) lõigu alt http://www.prugi.ee/portal/tallinna-jaatmejaamad/.